Jdi na obsah Jdi na menu
 

Články

 

 

 

 

Příspěvky

Než začnete s tradingem

succes in tradingV tomto článku prozradím na co se zaměřit než začnete s tradingem.

 

Spuštěn fxSimulator.com

fxsimulator.comTrénujte obchodování price action na historických tickových datech.

 

Jaký byl Prague live trading?

traderi_plt.jpgMalé ohlédnutí za Prague Live trading show 2014, které se konalo koncem května.

 

Prague live trading

prague_live.png

Stále jsou volné lístky na Prague live trading

 

Nízká volatilita

volatility_ikon.pngVolatilita na historických minimech.

 

Kam poletí EURo?

Lukáš Jíra na svém blogu napsal velmi výstižně to na co myslím už víc než týden. EUR/USD předvádí v posledních dnech rekordně nízkou volatilitu. V pátek 25.4. jen 21 pipů, za poslední týden 70 pipů. Nízká volatilita předznamenává velký pohyb. Pamatuji, jak Draghi před necelým rokem vykřikoval, že chce udržet euro kolem hladiny 1,31 vůči americkému dolaru. Více v článku.

 

Videa o tradingu

 Několik videí pro dlouhé zimní večery.

 

Jak připojit více monitorů k notebooku

kensington_m.jpg Většina traderů se potýká s problémem, jak připojit více než 1 monitor ke svému notebooku. Po dlouhém hledání jsem našel elegantní a relativně levné řešení.

 

Live obchodování Ludvíka Turka

turek_xtb_m.jpg

Byl jsem se podívat na "live" obchodováni Ludvíka Turka v Olomouci. Za poslední 3 roky jsem se zúčastnil řady seminářů pořádané jeho firmou Czechwealth, tak mám trochu představu o jeho obchodním stylu. Těšil jsem, že uvidím, jak nad vstupy přemýšlí, jak řeší risk management, jaké jsou jeho profit targety, stop lossy nebo jak s pozicí pracuje pokud jde proti němu.

 

Volume profil pro Metatrader

Volume indikátor v Metatraderu Nedávno jsem našel ve svém počítačí indikátor Volume profil pro Metatrader. Tento indikátor zobrazí objemy obchodů v cenových hladinách. Získáme mnohem přesnější představu, kde se nachází skutečné supporty a rezistence. A kde můžeme s větší pravděpodobností očekávat reakci trhu, případnou korekcí nebo otočením trendu. Na několika příkladech ukáži, jak  využít Volume profil při  obchodování.