Jdi na obsah Jdi na menu
 

Dnešní vstupy (čtvrtek 31.5.2012)

Poslední dny se potýkám s tím, že se opět snažím obchodovat každý pohyb a vstupuji do pozic v místech, kde nemám co dělat. Výsledkem je více obchodů, větší stres a hlavně menší zisk. Proto jsem si dnes udělal přípravu. Dopředu naplánoval oblasti v kterých budu hledat příležitosti ke vstupu.

Před otevřením

Graf EUR/USD M5 dnes ráno v 9.00 před otevřením Londýna. Na základě včerejšího dne jsem si vyznačil oblasti (běžové obdélníky). Po včerejším trendovém dni jsem očekával pohyb do strany +- v range včerejšího dne. 

priprava 31.5.2012

31.5.2012 - graf EUR/USD M5 9.00 před otevřením Londýna

Po otevření Frankfurtu došlo k proražení range Japonské seance (od 24:00 do 08:00). To byl první signál, že by trh mohl korigovat včerejší propad. Po proražení se jako první oblast pro vstup nabízela hladina okolo včerejšího POC (point of control).

1. obchodní příležitost

Takto vypadal graf 6E 06-12  (futures EUR) před vstupem do pozice. Hodnota POC je na futures grafu o 2 body výš než na grafu EUR/USD z Metatraderu. Na obrázku je vidět klesající objem obchodů se stoupající cenou. Zároveň klesající zájem kupců. Trh několikrát otestoval hladinu POC a následoval pád.

delta

Graf 6E 06-12 (futures EUR) DivDelta před vstupem do pozice (generovaný z dat od Interactive Brokers)

Ještě pohled na graf VWAP. První pozici jsem plánoval se SL 10 a PT 10 pipů. Chvíli po prvním vstupu trh hodně váhal a stále testoval hranici POC. Když se objevily na Order Flow grafu další velké prodejní objednávky, tak jsem vstoupil i druhou pozicí. S plánovaným SL 5 a PT 10 pipů. S tím, že jsem u první pozice změnil PT na 20 pipů. Po dosažení profitu u druhé pozice jsem posunul SL první na 5 pipů. Bohužel na Order Flow grafu přišly velké nákupní objednávky, a protože se od rána trh pohyboval v nákupní náladě, tak jsem i první pozici zavřel kolem 11 pipů profitu. Celkem tedy tento vstup  22 pipů profit.

vstupy_6e-06-12--5-min---31_5_2012_vwap.png

Tady jsem měl skončit, ale nestalo se.

Stále si nejsem jistý zda jsem si zvolil dobře obchodní hodiny dopoledne. Mám pocit, že dokáži lépe odhadnout trh až kolem poledne. Proto pokud mám možnost zůstavám u grafů až do pozdních odpoledních hodin, abych si zkusil obchodovat i "Ameriku".

2. obchodní příležitost

A tak se stalo, že jsem byl u toho když se trh přiblížil k měsíčnímu supportu a následně včerejšímu low dne.  Vzhledem k tomu, že trh prorazil Japonskou seanci nahoru tak jsem předpokládal, že bude včerejší Low a Japonské Low významným supportem (statisticky). Jak už jsem uvedl na začátku, po včerejším trendovém dni jsem očekával spíš pohyb do strany. Jinou svoji statistickou "poučku" jsem zapomněl. A to že nejčastěji jsou vytvářeny low/high  týdne v úterý a ve čtvrtek. 

Na grafu jsou vyznačeny vstupy 1 a 2. Krátce po otevření US trhu. Na order flow velké nákupní objednávky. S opatrností jsem vstoupil 1. pozicí. Následovaly další objednávky s více než 1000 kontrakty. Vstoupil jsem 2. pozicí. Pohyb nebyl tak razantní jak bych očekával a navíc přišly větší prodejní objednávky. Proto jsem první pozici zavřel na malém profitu 3 pipy a druhé pozici nastavil SL pouze 5 pipů. A očekával jsem pohyb spíš k hodnotě 1.2359, včerejší low.

 

vstupy metatrader

 Graf EUR/USD M5 - vstupy po otevření US trhu

 

 Na této hodně byly opět vidět obrovské nákupní objednávky, stejným postupem jsem vstoupil do 2 pozic. Na níže uvedeném grafu je vidět (červeně vyznačená oblast) jak obrovské množství objednávek naskočilo. Prvních 10 minut jsem měl pocit, že dnes vyhraji Jackpot a konečně trochu srovnám týdenní skóre.  Na M5 grafu to není tak vidět, ale M1 to bylo krásných pár minut. Trochiu jsem se zarazil u množství prodejních objednávek, dke jsem si říkal že to budou asi stop lossy a spekulace na proražení. O několik minut později přislo "uklidnění" v podobě dalších várky nákupních objednávek. Byl to však klid před bouří.

 

vstupy order flow

Order Flow Chart 6E 06-12 - EUR futures

 

Přišel prudký pád a sestřelení všech stop lossů nás amatérů. Velký hráč se napakoval. Samozřejmě a následoval pohyb do původních profit targetů. Prostě klasika. Takže dnes zkušenost za 0 USD.  Zítra je taky den. Přeji co nejméně takových obchodů.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

velmi dobré vstupy - Libor Němec
6. 9. 2013 10:51

Vidím že nedělám stejné chyby jenom já
velmi dobré vstupy ale škoda že jsi tam ty zisky nechal jako já dělám stejné chyby . Doufám že se to časem spraví hlavně vydržet .
Přeji hodně úspěšných obchodů pevné nervy a klidnou hlavu :) Libor Ostrava