Jdi na obsah Jdi na menu
 

10.týden

22. 6. 2012

(18. - 22.6.2012)
10. týden: +42 pipů

10.týden

Pondělí pro mě začalo již v neděli v noci, kdy jsem jen ze zvědavosti sledoval oblíbené Gapy. Okolo 0:40 našeho času se na grafu vytvořila formace, které jsem nemohl odolat. Podobnosti o tomto vstupu v detailu příspěvku.

 

GAP

Jak už jsem několikrát na tomto blogu zmínil, velmi rád jsem obchodoval GAPy. Gap je zjednodušeně řečeno mezera mezi páteční close cenou a pondělní open. Podrobnosti o této strategii někdy později. V každém případě byl tento týden gap okolo 40 pipů. To nadprůměrná velikost  a velmi zajímavý potenciál "snadného" zisku. Přesto jsem odolal a nevstoupil okamžitě po otevření trhu, protože v současné době již Gapy nechci obchodovat. 

Úplně náhodou jsem měl jinou práci a stále poočku sledoval graf. Když jsem uviděl formaci zobrazenou na obrázku, tak už jsem neodolal. Trh byl více než 40 pipů nad open a pod sebou potenciál více než 80 pipů, které zavře s více než 90% pravděpodobností. Druhým důvodem byl čas vstupu. Při obchodování Gapů jsem si statisticky vyhodnotil, že se trh okolo 0:40 našeho času vrací zpět k open. Třetím důvodem byl swing mezi vstupem a high nejnižší svíčka, který vycházel na 15 pipů. Říkal jsem si, že když to vyjde tak budu mít vyděláno na pondělí.

Kdybych obchodoval GAPy podle původní, jak jsem ji rok obchodoval, tak bych vstoupil na open trhu a druhý kontrakt bych vstupoval právě v tomto místě.

18_06_2012_ukazka_1.png

Na vstupu zakresléném na obrázku jsem měl nastavený stop loss 5pipů a PT 15 pipů s potenciálem 80 pipů. Trh nakonec GAP zavřel hned ráno přibližně hodinu po otevření Londýna. Krásných 80 pipů zisku když spíme ;-)

Úterý se neslo ve znamení marnosti. Měl jsem z pondělí vyděláno 30 pipů a tak jsem začal trochu víc riskovat, bohužel se nenaplnil můj odhad směru pohybu trhu a navíc jsem vstupoval na všech "mini" úrovních, které jsem měl vytipované. Velmi rychle jsme se dostal na svůj denní limit (-15 pipů) povolené ztráty a musel obchodování ukončit. Ještě jsem to zkusil i přes tento limit, ale výsledek stejný. Nakonec -23 pipů.

Středa byla hodně nervózní, stále jsem cítil nízké sebevědomí. První vstupy se nevydařily a dělal jsem hodně obchodů na velmi rizikových signálech. Den skončil téměř na nule. Večer jsem si zakreslil všechny obchody za poslední 2 dny a našel důvod, proč jsou výsledky tak odlišné od minulého týdne.

Ve čtvrtek jsem do toho šel hodně agresivně a v podstatě po drobném pohybu cca 2-3 pipy jsem nastavoval stop loss na B/E. Na výpise obchodů je vidět velké množství vstupů se ziskem nebo ztrátou 1-2 pipy. Dělal jsem přestávky cca po 2 hodinách a den ukončil s 16,9 pipů zisku. Výsledek sice pozitivní, ale stálo to hodně času. Večer jsem si prostudoval vstupy a snažil se najít nějaký filtr, tak abych snížil počet obchodů.

V pátek jsem si tento filtr vyzkoušel a ukončil obchodování po 6 vstupech (žádný ztrátový) a dvou hodinách se ziskem 16 pipů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář