Jdi na obsah Jdi na menu
 

Shrnutí 4.týdne

Z neděle na pondělí jsem obchodoval oblíbené GAPy. Doposud jsem je obchodoval velmi rád, protože mi za rok zhodnotily účet o 1000%. Je třeba dodat, že jsem riskoval na jeden obchod více než 10% účtu. Strategie má ve svém základu SL 180pipů, tento velký SL je vyvážen více než 90% úspěšností. Strategii jsem si po 2 letech obchodování upravil. Pokud bude někdy čas tak svoje pravidla k této strategii zveřejním.

7_5_2012 - vstupy, vystupy GAPy

(klikni pro zvětšení)

Obchodování nakonec dopadlo dobře i když trh GAP nezavřel. Pozice 4 a 5 jsem nakupoval s cílem 1.3013, tedy OPEN trhu. S tím, že mi jedna pozice 0,25 zůstane a nechám ji "dojít" až na zavření gapu. V průběhu noci jsem záměr neustále měnil a propočítaval. Nechtěl jsem jít spát s otevřenými pozicemi. Bohužel trh nikam nesměřoval a tak jsem šel "spát" a nastavenými PT a SL a ráno po otevření Fankfurtu uzavřel pozice ručně. Pozici 5 jsem uzavřel dřív, protože noční seance vytvořila novou měsíční oblast hodnoty a byla velká pravděpodobnost, že bude oblast proobchodována.

Vstup do pozice 7 sázel právě na tuto skutečnost. Ta se nepotvrdila a pozici jsem raději hned ukončil na BE.

Pozice 8 už byla trendová záležitost a přesvědčení, že si trh jde na zavření GAPu. Se stoplosem 10pipů jsem vzal 30pipů zisku a šel dospat noc.

Po této seanci jsem se rozhodl, že takhle obchodovat nechci.

V úterý byl svátek, tak jsem si chtěl udělat volno a odjet do přírody. Přesto jsem ráno vstoupil do pozic. Výsledek 0.

Středa s čtvrtek byla jedna velká tragédie. Natěšený po dni volna a z dosavadních výsledků jsem měl chuť obchodovat každý prd. Zkoušel jsem také využívat footprinty a Market profil. Důvodů pro vstup jsem si našel hodně. Míchal pocity s technickou analýzou a tak ve středu po 12 hodinách obchodování -90pipů. Ve čtvrtek to bylo podobné. Rozdíl byl jen v tom, že se mi na začátku dne dařilo a byl +50pipů. Končil jsem s -15pipy. Dodělala mě pozice, kde jsem nastavil pevný stop loss a trh ji proobchodoval o 0,4pipů.

Za celé dva dny jsem si vůbec nevšim, že se trh pohybuje ve velmi malé range (středa 87 pipů a čtvrtek 54pipů).

V pátek už jsem byl hodně opatrný. Sázel jsem na to že si trh dojde na low, které vytvořila japonská seance. Následně poletí dolu. Po dnech s malými pohyby následuje pohyb velký. Krátce po otevření se objevila na footprintech obrovská prodejní objednávka a tak jsem šel podle původní myšlenky pro 1.2905. Po chvilce jsem vypadl -10pipů. Další cíl byla otočka na 1.29540 (POC předchozího dne), kde jsem vzal 2 pozice. Opět s cílem 10pipů a druhá na low 1.2905, ale blížilo se otevření trhu v USA a ten opět letěl k POC, tak jsem druhou pozici zavřel na 20 pipech zisku.

datum   pipy vstupy
7.5.2012 po 87 8
8.5.2012 út 0 3
9.5.2012 st -90 10
10.5.2012 čt -7 10
11.5.2012 20 5
celkem   +10pipů  36

 Tabulka denního počtu pipů a realizovaných vstupů - obchodů.

 

05_2012_prubeh.png

Průbězná equity křivka za měsíc květen.

 

Hodnocení a závěr

Na základě prvních 4 týdnů jsem si sepsal několik svých pravidel obchodování, která musím dodržovat, abych byl schopen dlouhodobě fungovat. Sedět u grafů 12 hodin denně není možné vydržet déle než 2 dny. 

Cíle pro příští týden:

  • snížit počet obchodů na 3-4 denně
  • obchodovat pouze dopoledne
  • obchodovat předem připravené oblasti na základě ranní přípravy
  • neměnit výstupy v průběhu obchodu

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář